Kādēļ izvēlēties VENTILĒJAMO fasādi?

Fasāde ir viena no ēkas jutīgākajām daļām. Kādu fasādes materiālu mājai izvēlēties, lai tā saglabātu skaistumu ilgāk – fasādi ar ģipša apmetumu vai ventilējamo fasādi?

Why a ventilated facade? 1
Why a ventilated facade? 1

Ģipša apmetuma fasādes galvenā priekšrocība ir lētākās izmaksas. Ģipša apmetuma fasādei iespējama plaša krāsu un tekstūru daudzveidība. Tomēr lielāka uzmanība jāveltī nevis skaistumam, bet gan darba kvalitātei, uzklājot fasādi, jo ģipša apmetums ir ļoti jutīgs pret vides apstākļiem. Tādēļ jāveic papildu pasākumi, lai nodrošinātu kvalitāti. To nevar uzstādīt ziemā. Turklāt ģipsis ir diezgan viegls materiāls.

Why a ventilated facade? 2
Why a ventilated facade? 2

Ģipša apmetuma negatīvie aspekti ir tādi, ka izmaksas sadārdzinās, ja fasāde ir lielāka. Turklāt ģipša apmetums nav īpaši ilgmūžīgs. Ik pēc pāris gadiem, iespējams, nāksies to remontēt un pārkrāsot. Ģipša apmetums nav noturīgs pret grafiti, tas stipri absorbē krāsu. Ģipša apmetums nav noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem.

Why a ventilated facade? 3
Why a ventilated facade? 3

Lielākām fasādēm ieteicama ventilēta fasāde, jo tad nav nepieciešamas papildu salaiduma vietas deformācijas novēršanai. Otrkārt, ventilēta fasāde uzlabo ēkas skaņas izolāciju. Tāda fasāde ir ekoloģiskāka, jo tās uzklāšanai izmanto tikai dabīgus materiālus. Ventilētas fasādes uzklāšana jāveic kvalitatīvi, taču ir vieglāk vēlāk labot kļūdas, savukārt apmetumu labot nav iespējams. Tā kā ventilēta fasāde nav jutīga pret vides ietekmi, to var uzklāt pat ziemā. Ventilētām fasādēm pieejama plaša materiālu daudzveidība – dēļi, paneļi, plāksnītes, kā arī iespējams izvēlēties no daudzām krāsām un tekstūrām, tādēļ ikviens atradīs labāko variantu. Visbeidzot, ventilēta fasāde ir noturīga pret mehāniskiem bojājumiem. Ventilētas fasādes materiāli, kurus ražo “Eternit Baltic”, ir ugunsdroši (A2 ugunsreakcijas klase).

Saistītie raksti

Horizontal or vertical fixing?

Horizontāla vai vertikāla stiprināšana?

Horizontal or vertical fixing?

CEDRAL dēļus var stiprināt gan horizontāli, gan vertikāli, tas piešķir mājai atšķirīgu izskatu un noskaņu. 

Lasīt vairāk
Real price of the facade

Fasādes patiesās izmaksas

Real price of the facade

Vai zinājāt, ka fasādi veido ne tikai tas materiāls, ar kuru jūs to nosedzat? Tādēļ beidziet salīdzināt fasādes materiālu cenas, jo tās neveido lielāko daļu no kopējām izmaksām.

Lasīt vairāk
Equitone for residential houses

Equitone dzīvojamām mājām

Equitone for residential houses

Dzīvojamo māju īpašnieki pamazām atklāj EQUITONE. Kombinējot ilgmūžīgus materiālus un radošumu, var notikt brīnumu lietas.

Lasīt vairāk
Classical or modern facade

Klasiska vai moderna fasāde

Classical or modern facade

Ir tik daudz fasāžu stilu. Kuru izvēlēties? Klasisko vai moderno? Uzziniet, kurš stils vislabāk der jūsu fasādei!

Lasīt vairāk

Mūsu fasādes materiālu sortiments

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Dokumenti