Jumta seguma materiāli un jumta slīpums

10–15 gadus ļoti populāri bija ļoti stāvi jumti. Tomēr pēdējā laikā populārāki kļūst lēzenāki jumti. Parasti dažādam jumta slīpumam nepieciešami dažādi jumta seguma materiāli. Šeit atradīsiet informāciju par to, kādi jumta seguma materiāli ir vispiemērotākie konkrētam jumta slīpumam.

Roofing products and roof pitch 1

Plāksnītes

Roofing products and roof pitch 1

Šķiedrcementa plāksnītes Dacora vislabāk der klāšanai uz jumtiem, sākot no 25 grādu slīpuma. Plāksnītes vislabāk der stāvākiem jumtiem, jo piešķir modernu izskatu un unikalitāti. Tās nav piemērotas lēzenākiem jumtiem, jo tad zaudē savu noturību pret vides ietekmi. Visbeidzot, ja plāksnītes klāj uz lēzenākiem jumtiem, jumta skaistums tiek zaudēts, jo gluži vienkārši no zemes nebūtu saskatāms.

Roofing products and roof pitch 2

Viļņotās loksnes

Roofing products and roof pitch 2

Viļņotās loksnes var klāt uz jumtiem ar slīpumu, sākot no 7 grādiem. Paturiet prātā, ka tik lēzenam jumtam ir daudz lielāka vides apstākļu ietekme, tādēļ, lai nezaudētu jumta seguma materiāla īpašības, ļoti iesakām uzklāt divkāršu hidroizolācijas slāni. Sākot ar apmēram 15 grādu slīpumu pietiek ar vienu hidroizolācijas slāni. Ekskluzīvākas klases jumta seguma materiāli, piemēram Eternit Gotika, ir ieteicamāki klāšanai uz stāviem jumtiem, jo uz lēzena jumta tas skaistums, kādu šis jumta seguma materiāls sniedz, no zemes nebūs redzams.

Roofing products and roof pitch 3

Dakstiņi

Roofing products and roof pitch 3

Vēsturiski dakstiņus klāja tikai uz stāviem jumtiem. Tomēr mūsdienu izolācijas materiāli ir būtiski uzlaboti, tādēļ ir dakstiņi, kurus var klāt pat uz jumta ar 7 grādu slīpumu. Protams, nedrīkst aizmirst, ka jumtam ar šādu slīpumu jāierīko divkāršs izolācijas slānis. Lielāko daļu dakstiņu var klāt, sākot ar 10 grādu slīpumu. Tomēr ideāls variants būtu 20 grādi, jo tad jums nav jālieto divkārša izolācija un, protams, netiks zaudēts skaistums un greznība.

Roofing products and roof pitch 4
Roofing products and roof pitch 4

Kopumā lielāko daļu jumta seguma materiālu var klāt, sākot no 7 grādu slīpuma. Tādā gadījumā jālieto divi izolācijas slāņi vai augstākās kvalitātes membrāna. Izdarot izvēli par jumta seguma materiāliem un jumta slīpumu, jāpatur prātā tas, ka – jo lēzenāks jumts, jo dārgāka būs izolācija, savukārt jumta seguma materiāla cena nav atkarīga no slīpuma. Beidzamā piezīme – lēzenu jumtu seguma materiālu no zemes tikpat kā nevar redzēt.

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Jūs varat atrast visus dokumentus šeit.
Dokumenti