Jumta patiesās izmaksas

Jumtu neveido tikai jumta seguma materiāls, ir arī jumta konstrukcija, izolācijas slānis, piederumi, skursteņa izolācijas materiāli un lietus ūdeņu notekas sistēma. Cilvēki parasti rēķina tikai jumta seguma materiāla cenu. Tomēr – kādas ir jumta patiesās izmaksas?

Real price of the roof 1
Real price of the roof 1

Jumts nav vienkāršs produkts, kuru var nopirkt, neveicot dziļākus apsvērumus. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ jāpārdomā visas priekšrocības un trūkumi. Turklāt pirms jumta izvēles jāplāno arī papildu izdevumi. Visbeidzot, nevajadzētu taupīt tur, kur tas nav nepieciešams. Ja vēlaties, lai jumts kalpo ilgāk, labāk maksāt vairāk, taču jumtam izvēlēties labas kvalitātes materiālus.

Real price of the roof 2
Real price of the roof 2

Pilnu jumta risinājumu var iztēloties kā sviestmaizi. Jumta seguma materiāls ir tikai daļa no visas sviestmaizes. Izvēloties sviestmaizi, jūs nerēķināt tikai desas cenu, bet gan visa produkta cenu. Tāpat ir ar jumtu. Jumta seguma materiāls ir tikai 20 % no visa jumta. Tas nozīmē, ka izdevumi par jumtu ir 5 reizes lielāki nekā par jumta segumu. Pirms izvēlaties kādu materiālu jumtam, jāaprēķina, cik daudz kokmateriālu vajadzēs konkrētā jumta seguma materiālam nepieciešamajai konstrukcijai, cik daudz stiprinājuma elementu un tā tālāk. Dažkārt lētākais jumta seguma materiāls beigās izrādās visdārgākais, jo tam nepieciešami vairāki izolācijas slāņi un vairāk naglu tā stiprināšanai.

Real price of the roof 3
Real price of the roof 3

Ja vēlaties ietaupīt naudu, klājot jumtu, labākā iespēja ir jumtam izmantot oriģinālos piederumus. Neradīsies problēmas, tos stiprinot, jo izmēri atbildīs jumta klājumam; tas nozīmē, ka nebūs papildu izdevumu pielāgošanai. Turklāt jumts kalpos ilgāk, jo gan segumam, gan piederumiem ir tādas pašas izmantošanas īpašības.

Atklājiet paplašināto produktu klāstu

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Jūs varat atrast visus dokumentus šeit.
Dokumenti