Biežāk sastopamās problēmas ar jumtiem un to risinājumi

Jumts kalpo ne tikai kā mājas aizsardzības līdzeklis, bet arī kā ēkas estētiskais elements. Tomēr laiks un vide var būt nežēlīgi un to sabojāt. Tādēļ jāievieš ikgadējā apkope, lai pārliecinātos par jumta ilgmūžību. Ja neko nedara lietas labā, var rasties dažas biežāk sastopamās problēmas ar jumtiem. Te sniegsim dažus padomus, kā ēkas īpašniekam izvairīties no šīm problēmām.

Common roof problems and how to solve them 1
Common roof problems and how to solve them 1

Uz jumta mēdz sakrāties dažādi gruži, piemēram, kritušās lapas, sīki zariņi vai skaidas. Parasti tie atrodas ap skursteni, jumta salaiduma vietas vai citos jumta stūros. Šie gruži neļauj notecēt lietus ūdenim. Liekais mitrums bojā jumtu, un pamazām tas pārtrauc veikt savu galveno funkciju. Lai no tā izvairītos, ieteicams katru gadu notīrīt no jumta gružus, lai ļautu jumtam elpot.

Katrs mājas īpašnieks vēlas skaistu vidi ap māju un sastāda daudz koku. Tomēr ieteicams ap māju nestādīt kokus, jo tad lapas un zari krīt tieši uz jumta, un šie gruži bojā jumtu. Ja māja uzbūvēta tur, kur koki ir jau iestādīti, tad ieteicams katru gadu apzāģēt zarus, kas atrodas jumta tuvumā, lai mazinātu iespēju, ka gruži nonāk uz jumta. Turklāt lieli koki rada ēnu; tas var veicināt jumta pūšanu.

Common roof problems and how to solve them 2
Common roof problems and how to solve them 2

Cita bieži sastopama problēma ir dažādas plaisas jumtā. Parasti tās parādās jumta slīpņu salaiduma vietās. Tās var rasties, ja uzstādīšanas laikā pieļautas kļūdas. Ja jumtā manāt plaisas, šī vieta jāizolē, izmantojot speciālu hidroizolācijas mastiku. Tā garantē to, ka ūdens caur plaisām nenokļūst jumta konstrukcijā.

Turklāt, ja jumta elementi nav uzstādīti pareizi, temperatūras svārstību dēļ daži elementi var kļūt vaļīgi un izraisīt ūdens nokļūšanu jumta konstrukcijā. Ieteicams pārbaudīt, vai nav vaļīgu elementu, un, ja tādus atrod, nostiprināt šos jumta elementus ar papildu stiprinājumiem.

Common roof problems and how to solve them 2
Common roof problems and how to solve them 2

Zelta likums māca, ka jumts kalpo ilgāk, ja ir ierīkota laba lietus ūdeņu noteku sistēma. Ja lietus ūdens var brīvi notecēt no jumta, tas nesakrājas uz jumta un to nebojā. Tomēr, ka jau iepriekš minējām, dažādi gruži sakrājas ne vien uz jumta, bet arī lietus ūdeņu noteku sistēmā. Tādēļ vienlaikus ar jumtu jātīra arī šī sistēma. Tas palīdzēs nodrošināt to, ka lietus ūdens nekaitē jumtam.

Visbeidzot, ļoti bieža problēma ir sūnas un citi augi uz jumta. Jo īpaši laukos, kur ir daudz dabīgu putekļu, tie sakrājas uz jumta un nodrošina augsni sūnām. Ja jumts sācis apsūnot, vispirms tas jānotīra ar speciālu šķidrumu cīņai ar sūnām. Pēc tam jumts jānotīra ar augstspiediena ūdens strūklu. Ieteicams to darīt ik pa laikam, jo tad, kad sūnas ir dziļi iesakņojušās, no tām ir grūtāk atbrīvoties.

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Jūs varat atrast visus dokumentus šeit.
Dokumenti