Azbesta aizvākšana

Latvijā aptveni 97% ēku ir nepieciešama renovācija, sakarā ar to, ka daudzdzīvokļu ēku renovācija Latvijā šobrīd ir tikai sākuma stadijā iepazīsimies ar mūsu kaimiņu valsts, Lietuvas, piemēriem.

Asbestos removal program 1
Asbestos removal program 1

Lietuvā ir liels bīstamais mantojums – azbesta jumti. Tie kaitē mūsu veselībai, jo var izraisīt plaušu vēzi. Tādēļ Vides ministrija ar Eiropas Komisijas atbalstu ir ieviesusi Azbesta aizvākšanas programmu.

Programmas pirmajā posmā no 2007. līdz 2013. gadam Vides ministrija saņēma vairāk nekā 8000 iesniegumu aizvākt vecos un bīstamos azbesta jumtus un nomainīt tos ar jauniem, moderniem materiāliem, kuros nav kancerogēno vielu. Šajā posmā veiksmīgai programmas ieviešanai tika ieguldīti gandrīz 15 miljoni eiro.

Asbestos removal program 2
Asbestos removal program 2

Otrais azbesta aizvākšanas programmas posms ilgst no 2014. gada līdz 2020. gadam. Četros programmas gados Vides ministrija pēc 2496 iesniegumiem izsniedza gandrīz 6 miljonus eiro. Tie ir 17 % no visas summas, kura paredzēta šai programmai.

Asbestos removal program 3
Asbestos removal program 3

Jaunāko informāciju un aicinājumus iesniegt projektus var atrast Lietuvas Republikas Lauksaimniecības ministrijas pakļautībā esošās Nacionālās maksājumu aģentūras mājaslapā www.nma.lt vai www.asbestuine.lt.

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Jūs varat atrast visus dokumentus šeit.
Dokumenti