Šķiedrcements vai koks

Daudzi cilvēki izdara kļūdu, apsverot tikai vienu fasādes materiālu īpašību – cenu. Jā, cena ir būtiska, tomēr nevajadzētu ierēķināt tikai sākotnējos ieguldījumus, bet arī izmaksas visā fasādes apkopes laikā. Šeit apspriedīsim ne vien cementa un koka cenas, bet arī abu materiālu priekšrocības un trūkumus nākotnes perspektīvā.

Fiber cement vs. wood 1
Fiber cement vs. wood 1

Parunāsim par naudu. Ja rēķina sākotnējos ieguldījumus, šķiedrcements ir dārgāks materiāls. Taču ražotājs dod 10 gadu garantiju krāsai un 30 gadu garantiju fasādes aizsargājošajām īpašībām. Jūs to uzliekat un varat to aizmirst. Savukārt koka fasāde ik pēc 3–5 gadiem ir jāpārkrāso un, ja nav izmantots pareizs impregnēšanas līdzeklis, iespējams, pēc 10 gadiem jānomaina. Tātad pat 10 gadu laikā koka fasāde kļūst daudz dārgāka. Nemaz nerunājot par neērtībām, kādas rada katri būvdarbi – putekļi, troksnis, smakas.

Fiber cement vs. wood 2
Fiber cement vs. wood 2

Salīdzinot citas materiālu īpašības – abus ir diezgan viegli uzlikt; to var paveikt saviem spēkiem. Abi materiāli ir skaisti un dabīgi. Koks nav noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem, savukārt šķiedrcementu grūti sabojāt. Turklāt koka fasāde ir vieglāk uzliesmojoša par šķiedrcementu. Visbeidzot, koks ir daudz jutīgāks pret vides ietekmi – plaisā gan krāsa, gan pats koks, tas nav ūdensizturīgs.

Mūsu fasādes materiālu sortiments

Atrodiet pārdošanas partneri

Atrodiet mūsu partneru atsauksmes

Lejupielādējiet dokumentus

Jūs varat atrast visus dokumentus šeit.
Dokumenti